1. Рейтинг хостингов
 2. /
 3. Блог
 4. /
 5. Розробка сайту на ПК: інструменти...

Розробка сайту на ПК: інструменти для новачка

HVX56zOnguDG6JHva1VGnrx2lUpOyQhEq3a6BFtftHeVHPp3fBlCAoFEK-tUgLVtEMajwTO1Q-WrT0Aagjtb3_DoGC39GbOS9Hb1y3JjAeipBAdbrpfVc8BxMaF45oPWo2YTzdrByECPU-woDKuBPRg

Створення сайту своїми силами сьогодні вже не є чимось фантастичним. У доступі чимало інструментів, які вдасться опанувати за період від кількох годин до кількох днів, стільки ж може зайняти й розробка сайту. На ринку пропонується безліч сервісів з різноманітним функціоналом. Головне — розуміти, що маючи достатньо бажання та мотивації, розробити власний сайт можливо. Потрібен лише комп’ютер чи ноутбук та доступ до інтернету. Все це є? Тоді вперед.

Створення сайту новачком: популярні інструменти

Розробити сайт без досвіду та спеціальної підготовки – реально, за умови використання правильних інструментів. Для освоєння одних потрібно лише кілька годин, на інші доведеться витратити більше часу, вивчаючи рекомендації та інструкції. Часто сервіс самостійно пропонує користувачам короткі ознайомчі відомості відразу після реєстрації.

Найчастіше новачки користуються конструкторами або CMS – системами управління контентом. У обох випадках можна знайти варіанти для користувачів без досвіду. Конструктори та CMS зручні тим, що вони:

 • Прості у освоєнні. Витратите заледве кілька годин, щоб зрозуміти специфіку роботи та особливості сервісу. Лише іноді доведеться заглибитись у мануали або консультуватись із техпідтримкою. Але це у значній мірі залежатиме від того, який саме сайт розробляєте.
 • Мають великий запас можливостей. Лише вам обирати, наскільки функціональним буде у результаті сайт, які опції на ньому встановити тощо. Ви самі робите проєкт, який підходить під конкретні цілі.
 • Доступні за ціною. Вартість дійсно невелика, а в деяких випадках можливе навіть безкоштовне користування.
 • Можуть використовуватись для створення сайтів будь-якого типу. А саме візиток, лендінгів, інтернет-магазинів, блогів, інформаційних порталів, корпоративних сайтів та ін. Варіантів дійсно вдосталь. Те, наскільки затягнеться реалізація, залежить лише від масштабу та бажання користувача.
 • Мають багато готових інструментів. Це стосується шаблонів, макетів – вони є основою майбутнього сайту. Зазвичай запропонований поділ на теми. Є віджети та плагіни, які дають можливість розширити функціонал сайту. Також знайдете блоки – за їх допомогою можна сформувати структуру сайту, зробити його більш привабливим та цікавим. Все це можна комбінувати на власний розсуд і досягати найкращого результату.
 • Не потребують знань в сфері кодингу, верстки, графічного дизайну. Дійсно, жодні спеціальні навички, яких не має середньостатистична сучасна людина, не знадобляться. Конструктори та системи управління контентом розраховані на те, що ними будуть користуватись далекі від програмування люди. При цьому зберігається можливість внесення змін у код. За бажанням у цьому також можна розібратись самостійно або ж залучити фахівців.

Звісно, треба врахувати, що у кожного інструменту є певні особливості. Про це ми поговоримо більш детально далі.

Інформація за темою: Топ конструкторів сайтів

CMS та конструктори — у чому різниця?

OODjogwHTu4JegbB9XYQQMBWuKsyTLi437Std6TmuNVwUpwwcjmv0UGGa9ahrRun93LtJoJSSpS81KyDlss6JWSKwYboeMbErzSfqYPG2myuSpIHklmbpjm3bTIT1EWxsBRUbI6Xseynk0Ykx-qwEj4

Ці сервіси – чудове рішення для новачків, але яка ж між ними різниця, якщо йде поділ на конструктори та системи управління контентом? Відмінності є, і вони досить відчутні.

Отже, конструктор сайту – це онлайн-сервіс, який можна почати використовувати відразу після реєстрації. Ця платформа повною мірою підтверджує свою назву, тобто сайт ви складатимете з блоків, кожен з яких має певне функціональне навантаження.

Переваги конструкторів сайту:

 • просте освоєння – інтуїтивно зрозумілі інструменти;
 • швидкість розробки – сайт вдасться створити за кілька годин;
 • оформлюючи підписку на той чи інший тариф, отримуєте пакетну послугу: можливість створити сайт, розмістити його на хостингу та отримати домен;
 • професійний вигляд – оскільки всі елементи (блоки) розроблені програмістами та веб-дизайнерами, створений з них сайт також матиме досить привабливий вигляд.

Недоліки конструкторів сайтів:

 • Шаблонний дизайн. Наявність блоків – це дуже зручна особливість, але кардинально кастомізувати такий дизайн не вийде. Тому швидше за все ваш сайт буде схожим не десятки інших.
 • Фактично ви не володієте сайтом. Він розміщений на хостингу сервісу. Якщо вас щось не влаштує, або ж сервіс припинить існування, перенести сайт на іншу систему буде складно, а у деяких випадках взагалі неможливо.

Системи керування сайтом або CMS — це дещо інший рівень розробки. Він складніший за конструктори, але теж цілком доступний для освоєння, до того ж є багато навчальних матеріалів, і, як правило, велика спільнота.

Переваги CMS:

 • Безліч готових шаблонів, плагінів. Завдяки розширеному функціоналу, за допомогою CMS можливо розробити практично будь-який дизайн.
 • Редагування вихідного коду. Рекомендуємо працювати з кодом, тільки якщо ви маєте певний досвід у програмуванні, інакше можна зламати верстку сайту. Як варіант — ви можете доручити це фахівцю.
 • Повне володіння сайтом – ви можете розпоряджатися ним на свій розсуд, зокрема без проблем змінити хостинг або платформу.

Недоліки системи управління контентом:

 • Зазвичай перед початком роботи необхідно встановити систему на хостинг і придбати домен. Це може викликати певні складнощі, якщо зовсім не орієнтуєтесь у темі. Але провайдери це враховують, тому більшість популярних CMS встановлюються одним натисканням, а домен надається на перший рік безкоштовно.
 • Розібратися у роботі з CMS часто буває складніше, ніж з тими ж конструкторами. На вивчення мануалів потрібно витратити певний час.
 • Для адміністрування сайту та внесення змін може знадобитись залучення спеціалістів.

Загалом, конструктор вважається простішим для освоєння новачками, але й з CMS цілком реально впоратись, якщо мати на це бажання.

Вартість

4G2nm8p78gyeZpNLMUOTHGlp9HwrIo-uXcXdyzrw1jlvbCom_Za0YRxfegSxpIgdAvPTpaSb3pdHwieGXASonOKg9S6iKy45r_o3YtTiA7-5dCPUhe6_qq5XykNiWmcVjTldLCHkzgtv9ouF8foOT7c

Важливим питанням є вартість використання зазначених інструментів. Оплата буде різною, адже витрати на конструктори та системи управління контентом різні.

Отже, вартість розробки на конструкторі формується з:

 • Тарифу сервісу. Він може бути різним та стартує від 200 доларів за рік. Звісно, вартість залежить від того функціоналу, який прагнете отримати. Візитка обійдеться дешевше, інтернет-магазин – дорожче.
 • Вартість домену. Вона може бути врахована у ціну тарифу. Якщо потрібно придбати доменне ім’я окремо, то його вартість буде додатковою витратою. В середньому це 300 грн за рік.

Вартість роботи на CMS формується з ціни самої системи+хостинг+домен. Більшість платформ розповсюджуються безплатно, як і шаблони та плагіни до них. Якщо безкоштовні можливості не влаштовують, зверніть увагу на преміум варіанти – вони, як правило, якісніші і мають більш продуманий дизайн. Хостинг та домен можна знайти як комплексну послугу. Варто враховувати специфіку тарифного плану та ресурси, які він надає. Ціна від 1200 грн на рік. Домен зазвичай надається в подарунок, а з другого року потрібно його оплачувати. Тому варто відразу уточнити, якою вартість домену буде з наступного року.

Висновки

Створення сайту, якщо маєте лише ПК, інтернет, а також мотивацію – цілком реальна задача, навіть для новачків. Освоєння інструментів може зайняти від кількох годин до кількох днів. Однак результат, який ви отримаєте, може дійсно здивувати. Все, що потрібно – ідея та бажання працювати з наявними інструментами.

Другие статьи из нашего блога

Ноутбук на день рождения — отличный подарок

Выбирая подарок на День Рождения (либо же другой важный праздник), отличным решением будет покупка ноутбука – универсальная вещь, необходимая каждому и не заменимая в повседневной жизни. К такому выводу я пришла, подбирая подарок на юбилей своего мужа. Долго и тщательно выбирая бренд и модель ноутбука, я решила в подарок купить...
Читать

VPS (Virtual Private Server)

A virtual server is a good solution for hosting a website or software. The user gets the power resources of the physical server - RAM, cores and disk space. So, you can independently manage resources, install an operating system and have personal access. This gives you more freedom in resource...
Читать

GetGrass.io — бесплатный сыр или реальный пассивный доход?

Сервис GetGrass – это, на первый взгляд, хорошее и выгодное решение. Вы получаете деньги (точнее, их эквивалент), за простой своего интернет соединения. С одной стороны, деньги небольшие (нам обещают 70-90 долл в месяц, в среднем), с другой – от вас буквально не требуется никаких действий кроме первой регистрации. При работающем...
Читать

Анализ сайтов конкурентов, как эффективный элемент поискового продвижения

Достаточно часто по роду своей деятельности сталкиваюсь с распространённым мнением, что продвижение сайта сводится к нескольким простым вещам (условно) - закупка ссылок, обозначить своё присутствие в социальных сетях и периодически добавлять на сайт новые статьи. В целом, для большинства сайтов этого будет вполне достаточно. Но есть один существенный нюанс, который...
Читать
Рейтинг VPS / VDS в Украине - topvps.net
HyperHost 4.92/5 (12)
hostinger 4.84/5 (77)
Cityhost 4.84/5 (219)
S-Host 4.82/5 (94)
Parkovka 4.81/5 (170)
HOSTiQ 4.81/5 (223)
NetX 4.8/5 (56)
AvaHost 4.79/5 (90)
HostLife 4.77/5 (133)
HostPro 4.76/5 (61)
ПровайдерСутки30 днейГод
HOSTINGER100%100%99.999%
HOSTLIFE100%100%99.999%
MIROHOST100%99.986%99.946%
NETX100%99.997%99.719%
HYPERHOST100%100%99.689%
CITYHOST100%99.997%99.9%
HOSTPRO100%100%99.987%
HOSTiQ100%100%99.461%
PARKOVKA100%100%100%
S-HOST100%100%99.971%
Hosting CityHost
ПровайдерТарифСтоимость
NETXНовичок410 грн/год
PARKOVKAMiniPark459 грн/год
S-HOSTSmall590 грн/год
HYPERHOSTМини677 грн/год

На основе сравнения стоимости базовых тарифных планов.

ПровайдерТарифОбъем
HOSTLIFESimpleUnlimited GB
HOSTINGERPremium100 (SSD) GB
HOSTPROПервый Turbo NVMe10 (NVMe) GB
CITYHOSTApartment10 (NVMe) GB
S-HOSTSmall5 (SSD) GB

На основе сравнения выделенного объёма дискового пространства на базовых тарифных планах.

ПровайдерТарифСайты
CITYHOSTApartmentUnlimited
HOSTINGERPremium100
HOSTPROПервый Turbo NVMe2
S-HOSTSmall5

На основе сравнения количества сайтов, возможных к размещению на базовых тарифных планах.

SeoHost Logo
Rabat 15% na zakup hostingu SeoHost za pomocą kodu promocyjnego
HostingTOP10
Skopiuj kod promocyjny i wklej go w polu „Wprowadź kod rabatowy” podczas składania zamówienia
Hostlife Logo
Знижка 30% на купівлю хостингу HostLife за промокодом
hosting-top10-30
Скопіюйте промокод та вставте його у поле "Промокод (знижка)" при оформленні замовлення
Hostinger Logo
Скидка на покупку хостинга Hostinger по промокоду
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Введите код купона" при оформлении заказа
Logo Hostiq
Скидка 20% на покупку хостинга HOSTiQ по промокоду
HOSTiQ_TOP10
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "У меня есть промокод" при оформлении заказа
S-Host Logo
Скидка 10% на покупку хостинга S-Host по промокоду
youarewelcome
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Промо-код" при оформлении заказа
HyperHost Logo
Скидка 12% на покупку хостинга HyperHost по промокоду
6HYJYQ7YI0
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Код скидки" при оформлении заказа
Hostpro Logo
Скидка 10% на покупку хостинга HostPro по промокоду
top10
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Промо-акция" при оформлении заказа
Hostlife Logo
Скидка 30% на покупку хостинга HostLife по промокоду
hosting-top10-30
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Промокод (скидка)" при оформлении заказа
Hostpro Logo
Знижка 10% на купівлю хостингу HostPro за промокодом
top10
Скопіюйте промокод та вставте його у поле "Промо-акція" при оформленні замовлення
Fornex Logo
Скидка 15% на покупку хостинга Fornex по промокоду
fornex-top10
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Промо-код" при оформлении заказа
HyperHost Logo
Знижка 12% на купівлю хостингу HyperHost за промокодом
6HYJYQ7YI0
Скопіюйте промокод та вставте його у поле "Код знижки" при оформленні замовлення
S-Host Logo
Знижка 10% на купівлю хостингу S-Host за промокодом
youarewelcome
Скопіюйте промокод та вставте його у поле "Промо-код" при оформленні замовлення
Logo Hostiq
Знижка 20% на купівлю хостингу HOSTiQ за промокодом
HOSTiQ_TOP10
Скопіюйте промокод та вставте його у поле "У мене є промокод" при оформленні замовлення
Hostinger Logo
Знижка на купівлю хостингу Hostinger за промокодом
Скопіюйте промокод та вставте його у поле "Введіть код купона" при оформленні замовлення
Cityhost Logo
Знижка 10% на купівлю хостингу CityHost за промокодом
HOSTING-TOP10
Скопіюйте промокод та вставте його у поле "Промо-код" при оформленні замовлення
Fozzy Logo
Скидка 10% на покупку хостинга Fozzy по промокоду
XPTNWOIQ
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Промо-код" при оформлении заказа
Cityhost Logo
Скидка 10% на покупку хостинга CityHost по промокоду
HOSTING-TOP10
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Промо-код" при оформлении заказа