Створення сайту своїми силами сьогодні вже не є чимось фантастичним. У доступі чимало інструментів, які вдасться опанувати за період від кількох годин до кількох днів, стільки ж може зайняти й розробка сайту. На ринку пропонується безліч сервісів з різноманітним функціоналом. Головне — розуміти, що маючи достатньо бажання та мотивації, розробити власний сайт можливо. Потрібен лише комп’ютер чи ноутбук та доступ до інтернету. Все це є? Тоді вперед.
Створення сайту новачком: популярні інструменти
Розробити сайт без досвіду та спеціальної підготовки – реально, за умови використання правильних інструментів. Для освоєння одних потрібно лише кілька годин, на інші доведеться витратити більше часу, вивчаючи рекомендації та інструкції. Часто сервіс самостійно пропонує користувачам короткі ознайомчі відомості відразу після реєстрації.
Найчастіше новачки користуються конструкторами або CMS – системами управління контентом. У обох випадках можна знайти варіанти для користувачів без досвіду. Конструктори та CMS зручні тим, що вони:
- Прості у освоєнні. Витратите заледве кілька годин, щоб зрозуміти специфіку роботи та особливості сервісу. Лише іноді доведеться заглибитись у мануали або консультуватись із техпідтримкою. Але це у значній мірі залежатиме від того, який саме сайт розробляєте.
- Мають великий запас можливостей. Лише вам обирати, наскільки функціональним буде у результаті сайт, які опції на ньому встановити тощо. Ви самі робите проєкт, який підходить під конкретні цілі.
- Доступні за ціною. Вартість дійсно невелика, а в деяких випадках можливе навіть безкоштовне користування.
- Можуть використовуватись для створення сайтів будь-якого типу. А саме візиток, лендінгів, інтернет-магазинів, блогів, інформаційних порталів, корпоративних сайтів та ін. Варіантів дійсно вдосталь. Те, наскільки затягнеться реалізація, залежить лише від масштабу та бажання користувача.
- Мають багато готових інструментів. Це стосується шаблонів, макетів – вони є основою майбутнього сайту. Зазвичай запропонований поділ на теми. Є віджети та плагіни, які дають можливість розширити функціонал сайту. Також знайдете блоки – за їх допомогою можна сформувати структуру сайту, зробити його більш привабливим та цікавим. Все це можна комбінувати на власний розсуд і досягати найкращого результату.
- Не потребують знань в сфері кодингу, верстки, графічного дизайну. Дійсно, жодні спеціальні навички, яких не має середньостатистична сучасна людина, не знадобляться. Конструктори та системи управління контентом розраховані на те, що ними будуть користуватись далекі від програмування люди. При цьому зберігається можливість внесення змін у код. За бажанням у цьому також можна розібратись самостійно або ж залучити фахівців.
Звісно, треба врахувати, що у кожного інструменту є певні особливості. Про це ми поговоримо більш детально далі.
Інформація за темою: Топ конструкторів сайтів
CMS та конструктори — у чому різниця?
Ці сервіси – чудове рішення для новачків, але яка ж між ними різниця, якщо йде поділ на конструктори та системи управління контентом? Відмінності є, і вони досить відчутні.
Отже, конструктор сайту – це онлайн-сервіс, який можна почати використовувати відразу після реєстрації. Ця платформа повною мірою підтверджує свою назву, тобто сайт ви складатимете з блоків, кожен з яких має певне функціональне навантаження.
Переваги конструкторів сайту:
- просте освоєння – інтуїтивно зрозумілі інструменти;
- швидкість розробки – сайт вдасться створити за кілька годин;
- оформлюючи підписку на той чи інший тариф, отримуєте пакетну послугу: можливість створити сайт, розмістити його на хостингу та отримати домен;
- професійний вигляд – оскільки всі елементи (блоки) розроблені програмістами та веб-дизайнерами, створений з них сайт також матиме досить привабливий вигляд.
Недоліки конструкторів сайтів:
- Шаблонний дизайн. Наявність блоків – це дуже зручна особливість, але кардинально кастомізувати такий дизайн не вийде. Тому швидше за все ваш сайт буде схожим не десятки інших.
- Фактично ви не володієте сайтом. Він розміщений на хостингу сервісу. Якщо вас щось не влаштує, або ж сервіс припинить існування, перенести сайт на іншу систему буде складно, а у деяких випадках взагалі неможливо.
Системи керування сайтом або CMS — це дещо інший рівень розробки. Він складніший за конструктори, але теж цілком доступний для освоєння, до того ж є багато навчальних матеріалів, і, як правило, велика спільнота.
Переваги CMS:
- Безліч готових шаблонів, плагінів. Завдяки розширеному функціоналу, за допомогою CMS можливо розробити практично будь-який дизайн.
- Редагування вихідного коду. Рекомендуємо працювати з кодом, тільки якщо ви маєте певний досвід у програмуванні, інакше можна зламати верстку сайту. Як варіант — ви можете доручити це фахівцю.
- Повне володіння сайтом – ви можете розпоряджатися ним на свій розсуд, зокрема без проблем змінити хостинг або платформу.
Недоліки системи управління контентом:
- Зазвичай перед початком роботи необхідно встановити систему на хостинг і придбати домен. Це може викликати певні складнощі, якщо зовсім не орієнтуєтесь у темі. Але провайдери це враховують, тому більшість популярних CMS встановлюються одним натисканням, а домен надається на перший рік безкоштовно.
- Розібратися у роботі з CMS часто буває складніше, ніж з тими ж конструкторами. На вивчення мануалів потрібно витратити певний час.
- Для адміністрування сайту та внесення змін може знадобитись залучення спеціалістів.
Загалом, конструктор вважається простішим для освоєння новачками, але й з CMS цілком реально впоратись, якщо мати на це бажання.
Вартість
Важливим питанням є вартість використання зазначених інструментів. Оплата буде різною, адже витрати на конструктори та системи управління контентом різні.
Отже, вартість розробки на конструкторі формується з:
- Тарифу сервісу. Він може бути різним та стартує від 200 доларів за рік. Звісно, вартість залежить від того функціоналу, який прагнете отримати. Візитка обійдеться дешевше, інтернет-магазин – дорожче.
- Вартість домену. Вона може бути врахована у ціну тарифу. Якщо потрібно придбати доменне ім’я окремо, то його вартість буде додатковою витратою. В середньому це 300 грн за рік.
Вартість роботи на CMS формується з ціни самої системи+хостинг+домен. Більшість платформ розповсюджуються безплатно, як і шаблони та плагіни до них. Якщо безкоштовні можливості не влаштовують, зверніть увагу на преміум варіанти – вони, як правило, якісніші і мають більш продуманий дизайн. Хостинг та домен можна знайти як комплексну послугу. Варто враховувати специфіку тарифного плану та ресурси, які він надає. Ціна від 1200 грн на рік. Домен зазвичай надається в подарунок, а з другого року потрібно його оплачувати. Тому варто відразу уточнити, якою вартість домену буде з наступного року.
Висновки
Створення сайту, якщо маєте лише ПК, інтернет, а також мотивацію – цілком реальна задача, навіть для новачків. Освоєння інструментів може зайняти від кількох годин до кількох днів. Однак результат, який ви отримаєте, може дійсно здивувати. Все, що потрібно – ідея та бажання працювати з наявними інструментами.