1. Рейтинг хостингов
 2. /
 3. Блог
 4. /
 5. Інтернет-серфінг, або як легко знайти...

Інтернет-серфінг, або як легко знайти голку у всесвітній мережі

c-AYhWbHja-xnCXGmGRksKgq9gLWgMa_cm2sejLR0E7zMdZ-QhA3lJdSNszrEBQH-G3_Wuw1oA9nF4xk3pbPL1FFpZHlyQlsx40dOd1V_KqmOp1P50bFGXVGDYdCdTyojd1BNU9zcPD48MZXkiqSAgo

Інтернет-серфінг – це процес перегляду сторінок вебсайтів. Відвідуєте соціальні мережі та читаєте стрічку новин, переглядаєте статті на різноманітних ресурсах, обираєте товар в інтернет-магазині чи шукаєте вакансії в пошуках роботи? Це все серфінг. Кожна сучасна людина вже звикла практично за будь-якої потреби звертатись саме до інтернету, тут ми черпаємо більшу частину інформації, знайомимося, спілкуємося та навіть отримуємо різноманітні державні послуги.

Інтернет як щоденна потреба

Якщо раніше, щоб дізнатись новини, більшість людей вмикали телевізор або читали газету, то сьогодні більшість віддає перевагу інтернету. Така ж ситуація з придбанням різноманітних товарів – обрати в інтернет-магазині зручніше. Можна без поспіху розглянути товар, дізнатись про нього більше інформації, порівняти кілька позицій. І це можна зробити в будь-який час доби, саме тоді, коли на це є час.

Навіть більше, інтернет переповнений можливостями для тих, хто прагне отримати послуги. Замовити доставку їжі – будь ласка, немає часу йти в супермаркет – теж не проблема, обирайте, оплачуйте – вам все привезуть. Необхідно роздрукувати фото, і тут ніяких проблем – завантажуйте їх в цифровому форматі, обирайте розмір, оплачуйте та отримуйте буквально за кілька днів своє замовлення.

Щоб дізнатись погоду, не потрібно дивитись прогноз, чекаючи його випуск – для цього є десятки тематичних сайтів, які покажуть погодинну вірогідність опадів, вологості, температуру повітря. Та навіть не на один день, а на тиждень чи навіть місяць.

Знайомства, спілкування, флірт – це теж все цілком можливо робити через інтернет. Якщо раніше пари, що знайшли один одного в мережі, викликали радше посмішку, та підозру на несерйозність, то сьогодні це цілком нормальна практика.

Таке всестороннє проникнення стосується практично всіх напрямків життя. Інтернет – це місце, де розвиток кожної сфери життя людини йде дуже стрімко. Можливості, які були недоступними 10 років тому, сьогодні вже буденність.

Крім того, що це зручно для користувачів, це дає можливість стрімко розвиватись бізнесу, освіті, сфері послуг. Адже охоплення стає значно більшим, люди через мережу активніше діють та можуть одночасно використовувати десятки можливостей.

Читайте також: Найпопулярніші пошукові системи — огляд українських сервісів для пошуку в інтернеті.

Пошуки у пошуковику, або як шукати ефективно

VrXaDtzfuvKw7F3CJyVcUAErEpGftLaW1BqUi6hSGeScOO5WbP3qalAzWVRw_CTOZ6E7dOYJSXdPRNoiWpxv5Jve4QWsddW94EiZkVSxk93_TQCsL67LPYPztu2XcjK0S53WWQ666ZIdj2Z9U4yxNR4

Може здатися дивним, коли людина говорить, що не знає, як шукати інформацію в інтернеті. Але насправді нічого незвичайного тут немає, адже, крім пошуковиків, люди ще активніше використовують соціальні мережі, зовсім ніколи не заходячи в Google, наприклад. Таке трапляється часто, бо у соцмережах теж можна почитати новини чи дізнатися погоду, підписавшись на тематичні ресурси.

Варто розуміти, що при всій простоті задачі “знайти інформацію в інтернеті”, навчитись робити це ефективно не так вже й просто. Річ у тім, що популярність мережі дуже приваблива для шахраїв, які прагнуть нажитись на довірливих людях. Віруси, виманювання грошей, потрапляння персональних даних до третіх осіб – це дуже розповсюджене явище.

Отже, вміння безпечно шукати інформацію в інтернеті — одне з найважливіших, яке має опанувати сучасна людина. Варто дотримуватись досить простих правил, що допоможуть уникнути великої кількості проблем, а саме:

 • Фільтруйте інформацію. В мережі розміщувати дані може хто завгодно, тому наявність сайту ні про що не говорить, його створення сьогодні займає кілька годин. Пам’ятайте – не всьому, що є в інтернеті, можна вірити. Важливо знати творців контенту, але навіть при цьому не всі джерела можна вважати авторитетними.
 • Не всі сайти створені для користі відвідувачів. Існує дуже багато розіграшів, обманів, реклами, упереджень, вираження чужих думок. Один з найпопулярніших сьогодні видів сайтів, блог – вважається одним з найменш надійних та об’єктивних.
 • Звертайте увагу на дату розміщення. Це стосується не лише новин, але і оголошень та іншого контенту. Навіть інформація про ті чи інші технології, наприклад, вирощування картоплі за 5 років може втратити актуальність.
 • Оцінюйте точність змісту. Якщо автори дають якісь факти, то повинні вказувати першоджерела. Якщо їх немає, то довіряти такому контенту не слід.
 • Не вказуйте на сумнівних сайтах власні персональні дані. Врахуйте, що, реєструючись деінде, ви ризикуєте отримувати багато спаму в свою поштову скриньку.

Важливо: звертайте увагу на домен. Наприклад, gov – це сайт державної установи, edu – освітньої, com – комерційних організацій, оrg- неприбуткових організацій, зокрема, числі політичних партій.

Поради: що корисно знати всім

oTjI3DQ5zZFk8kSDbErRCPO1TVsbGNTqsOJsZhNQV7vYVilEQEYoFNtc7A6-2vuSPBFQKjzSg27MaLtI3MBljpYGstjAp4AaKMFevoj7ip1LoyTDWpETwZbgI_cR7EYy8poaah6M1ldKu4wIw3CZAmo

Пропонуємо розглянути конкретні рекомендації стосовно інтернет-сефінгу, вони допоможуть ефективніше працювати з пошуковими системами та знаходити саме ту інформацію, що потрібна. Отже:

 1. Використовуйте різні пошукові системи. Звісно, одним з найпопулярніших є Google, але, шукаючи в додаткових, зможете виявити певні відмінні результати, що в окремих випадках може бути критично важливим. Якщо все ж віддаєте перевагу єдиному пошуковику, корисно буде дізнатись, чи є в ньому додатковий функціонал, наприклад, вузькоспеціалізовані інструменти.
 2. Дивіться 2, 3, 4 і наступні сторінки пошуку. Дуже часто люди переглядають результати лише першої сторінки і поспішно закривають її, не отримавши бажаного. Врахуйте, що сьогодні за потрапляння в топ видачі компанії платять досить багато грошей, тому сміливо гортайте далі, там може бути значно цікавіше.
 3. Правильно формулюйте запит, використовуйте синоніми. Варто розуміти, що ж саме шукаєте. Інтернет – це лише інструмент, він не може прочитати ваші думки і абсолютно немає гарантії, що за розмитим формулюванням вдасться знайти необхідну інформацію. Конкретизуйте, пишіть простими словами так, ніби намагаєтесь це пояснити роботу, чим власне і є пошуковик. Запит «хочу купити навушники в Києві» має менші шанси на успішні результати ніж «навушники Київ купити».
 4. Будьте пильні та критичні. Знову ж – не всьому в інтернеті можна вірити, навіть якщо знайшли одну й ту ж інформацію на різних джерелах. Річ у тім, що новина може тиражуватися практично зі 100% збігом за змістом у десятках ЗМІ, але абсолютно не факт, що вона є правдивою. Плюс подача може суттєво відрізнятись від реальної ситуації, адже все залежить від того, під яким кутом зору її розглянуто.

Ще одна рекомендація – використовуйте модифікатори. Це розділові знаки, лапки, регістри. Якщо потрібно знайти якусь інформацію і при цьому не враховувати певний запит, напишіть перед ним «-». Щоб пошук здійснювався за конкретним сайтом, впишіть у запит site. Також корисним буде застосування коду країни – це дасть змогу отримати результати по одній країні з виключенням інших.

Висновки

Інтернет-серфінг – це те, чим займаються мільйони людей по всьому світу щосекунди. Потік інформації, яку ми отримуємо, може збити з ніг. Дуже важливо вміти у ньому орієнтуватись та відрізняти правду від брехні чи відвертої маніпуляції або ж спроби обману для отримання певної користі. При частому серфінгу зберігайте критичне мислення – воно допомагає не загубитися у вебпросторі.

Другие статьи из нашего блога

VPS (Virtual Private Server)

A virtual server is a good solution for hosting a website or software. The user gets the power resources of the physical server - RAM, cores and disk space. So, you can independently manage resources, install an operating system and have personal access. This gives you more freedom in resource...
Читать

Host-World — виділені сервери і VPS по всьому світу

Продовжуючи тему віртуальних та виділених серверів, у нашому сьогоднішньому огляді ми хочемо представити вашій увазі ще одну естонську телеком-компанію Host-World. Головний офіс компанії знаходиться на березі Балтійського моря, у Таллінні. Серверне обладнання розташоване у 28 країнах світу (у тому числі і в Україні), що дозволяє закрити потреби регіональних клієнтів у...
Читать

Как менялся курс биткоина за 2022 год

Сейчас каждый трейдер и инвестор активно отслеживает курс криптовалют, который сильно колеблется в последнее время. Стоимость главной монеты на крипторынке снижается с начала этого года. Исторический максимум биткоина наблюдался в ноябре 2021-го и составил 69 тыс. дол. К концу октября 2022 года стоимость цифрового золота установилась на уровне порядка $20...
Читать

На чём делать сайт – конструктор сайтов или обратиться к веб-разработчикам?

Относительно недавно, всего лишь каких-то 20 лет назад, процесс разработки и создания сайта был достаточно примитивным и практически недоступным для подавляющего большинства интернет-пользователей. Возможности сайтостроения были очень ограничены ввиду слабого функционала основных своих элементов – языков и приложений веб-разработки. Сегодня возможности сделать сайт значительно шире и доступнее, как по цене,...
Читать
Баннер HOSTiQ
hostinger 4.84/5 (77)
Cityhost 4.84/5 (218)
S-Host 4.81/5 (93)
Parkovka 4.81/5 (170)
HOSTiQ 4.81/5 (223)
NetX 4.8/5 (56)
AvaHost 4.79/5 (90)
HostLife 4.77/5 (133)
HostPro 4.76/5 (61)
Mirohost 4.61/5 (44)
ПровайдерСутки30 днейГод
AVAHOST100%100%99.963%
CityHost100%100%99.975%
HOSTINGER100%99.993%99.999%
HOSTiQ.UA100%100%99.994%
HOSTLIFE100%100%99.976%
HostPro100%99.991%99.992%
MIROHOST100%99.781%99.861%
NETX99.755%99.988%99.98%
PARKOVKA100%99.693%99.816%
S-Host100%99.99%99.825%
Hosting CityHost
ПровайдерТарифСтоимость
NETXНовичок410 грн/год
PARKOVKAMiniPark459 грн/год
S-HOSTSmall590 грн/год
HOSTINGERПремиум1308 грн/год
AVAHOSTМини756 грн/год

На основе сравнения стоимости базовых тарифных планов.

ПровайдерТарифОбъем
HOSTLIFESimpleUnlimited GB
HOSTINGERПремиум100 (SSD) GB
AVAHOSTМини5 (SSD) GB
HOSTPROПервый Turbo NVMe10 (NVMe) GB
CITYHOSTApartment10 (NVMe) GB
S-HOSTSmall5 (SSD) GB

На основе сравнения выделенного объёма дискового пространства на базовых тарифных планах.

ПровайдерТарифСайты
CITYHOSTApartmentUnlimited
AVAHOSTМини1
S-HOSTSmall5
HOSTPROПервый Turbo NVMe2

На основе сравнения количества сайтов, возможных к размещению на базовых тарифных планах.

SeoHost Logo
Rabat 15% na zakup hostingu SeoHost za pomocą kodu promocyjnego
HostingTOP10
Skopiuj kod promocyjny i wklej go w polu „Wprowadź kod rabatowy” podczas składania zamówienia
Hostlife Logo
Знижка 30% на купівлю хостингу HostLife за промокодом
hosting-top10-30
Скопіюйте промокод та вставте його у поле "Промокод (знижка)" при оформленні замовлення
Hostinger Logo
Скидка на покупку хостинга Hostinger по промокоду
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Введите код купона" при оформлении заказа
Logo Hostiq
Скидка 20% на покупку хостинга HOSTiQ по промокоду
HOSTiQ_TOP10
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "У меня есть промокод" при оформлении заказа
S-Host Logo
Скидка 10% на покупку хостинга S-Host по промокоду
youarewelcome
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Промо-код" при оформлении заказа
Avahost Logo
Скидка 30% на покупку хостинга AvaHost по промокоду
AVA-TOP10HOSTING
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Код скидки" при оформлении заказа
Hostpro Logo
Скидка 10% на покупку хостинга HostPro по промокоду
top10
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Промо-акция" при оформлении заказа
Hostlife Logo
Скидка 30% на покупку хостинга HostLife по промокоду
hosting-top10-30
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Промокод (скидка)" при оформлении заказа
Hostpro Logo
Знижка 10% на купівлю хостингу HostPro за промокодом
top10
Скопіюйте промокод та вставте його у поле "Промо-акція" при оформленні замовлення
Fornex Logo
Скидка 15% на покупку хостинга Fornex по промокоду
fornex-top10
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Промо-код" при оформлении заказа
Avahost Logo
Знижка 30% на купівлю хостингу AvaHost за промокодом
AVA-TOP10HOSTING
Скопіюйте промокод та вставте його у поле "Код знижки" при оформленні замовлення
S-Host Logo
Знижка 10% на купівлю хостингу S-Host за промокодом
youarewelcome
Скопіюйте промокод та вставте його у поле "Промо-код" при оформленні замовлення
Logo Hostiq
Знижка 20% на купівлю хостингу HOSTiQ за промокодом
HOSTiQ_TOP10
Скопіюйте промокод та вставте його у поле "У мене є промокод" при оформленні замовлення
Hostinger Logo
Знижка на купівлю хостингу Hostinger за промокодом
Скопіюйте промокод та вставте його у поле "Введіть код купона" при оформленні замовлення
Cityhost Logo
Знижка 10% на купівлю хостингу CityHost за промокодом
HOSTING-TOP10
Скопіюйте промокод та вставте його у поле "Промо-код" при оформленні замовлення
Fozzy Logo
Скидка 10% на покупку хостинга Fozzy по промокоду
XPTNWOIQ
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Промо-код" при оформлении заказа
Cityhost Logo
Скидка 10% на покупку хостинга CityHost по промокоду
HOSTING-TOP10
Скопируйте промокод и вставьте его в поле "Промо-код" при оформлении заказа